Vítáme Vás na stránkách neziskové organizace:
SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.

Březen 2012

Zájezd Slavonicko

31. března 2012 v 17:19 | J. Razimová |  rok 2007
V říjnu 2007 pořádal svaz zájezd na Slavonicko. Zájezdu se zúčastnilo 46 členů. V Maříži byla představena výroba keramiky, ve Slavonicích proběhla prohlídka města s průvodcem, na hájence prohlídka samorostů. Krásná byla i prohlídka hradu Landštejn a přehrady. Celý zájezd byl dovršen návštěvou kláštera.
Pro zobrazení fotografií klikněte na "Celý článek".

O naší organizaci

30. března 2012 v 18:25 | V. Štěpán, J. Razimová |  O nás

SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.
Jedná se o neziskovou organizaci s letitou tradicí. Nabízí zprostředkování odborného poradenství a hájí zájmy tělesně postižených občanů. Spolupracuje s centrem pro zdravotně postižené v Jindřichově Hradci, podporuje občany se zdravotními problémy a pomáhá jejich zapojení do společenského života.


Svaz tělesně postižených ve Studené je v podstatě hybnou pákou dění v obci. Společně s Obecním úřadem a s místními hasiči se stará o zdejší kulturní život. Pořádá pro své členy i pro ostatní obyvatele Studené a blízkého okolí společné vycházky, exkurze, rekreace, plavání v bazénu Aurora v lázních Třeboň, různé soutěže, zájezdy za krásami naší vlasti, návštěvy divadel, přednášek, sportovní činnost a společenské posezení při hudbě. Podrobnější seznam akcí najdete v plánu činnosti na následující rok.

Počet členů MO STP k 1.lednu 2015
Studená + Strmilov 216 členů


Výbor svazu
Předsedkyně:
Marie Tyslpretová (Studená)
Místopředsedkyně:
Jarmila Slusariucová ( Horní Pole, vývěska)
Hospodářka:
Jana Hameršmídová (Studená)
Jednatelka:
Marta Roubalová (Studená)
Ostatní členové výboru:
Jroslav Doležal (Strmilov)
Marie Doskočilová (Zahrádky)
Jiřina Jelínková (Velká Lhota, Volfířov)
Jarmila Makovičková (Studená)
Jan Matějka ( tisk)
Jana Popelínská (Brandlín)
Jana Razimová (blog)
Václav Štěpán (blog)
Jiří Tajml (Horní Němčice)
Lenka Vejmělková (Horní Bolíkov, Sumrakov)
Irena Zlatušková (Jilem)

Členové revizní komise:
Marta Kloudová (předsedkyně)
Karel Dvořák (Domašín, Horní Dubenky, Doubrava)
Zdeňka Vobrová (plavání)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na Okresní výborové schůzi v Jindřichově Hradci v roce 2013 předala předsedkyně celorepublikového svazu tělesně postižených z Prahy paní Helena Klasnová čestné uznání MO STP Studená za vykonanou práci. Dík patří především hybné síle našeho svazu - paní Marii Tyslpretové.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------