Vítáme Vás na stránkách neziskové organizace:
SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.

II. setkání heligonkářů

6. dubna 2012 v 14:25 | J.R. |  rok 2009
Sobotní odpoledne 19. 9. 2009 se uskutečnilo v KD v Jilmu už 2. setkání heligonkářů. Tentokrát vystoupilo 10 heligonkářů z jižních Čech. Akce byla zahájena hodinovým programem 26 akordeonistů z družebního města Obce Studena holandského Beemsteru, kteří do Studené přijeli oslavit výročí 25 let trvání jejich amatérského spolku.

ÚČINKUJÍCÍ HELIGONKÁŘI:
Kalenda Robert, Ing. Kodada Pavel, Kopečný Jan, Kouba Josef, Rubáš Václav, Bárta František, Pavleová Eva, Hadač František, Urbanec Pavel (bubeník), Štěpán Ludvík, 26 akordeonistů z Holandska - ,,Beemster accordeon vereniging"
MODERÁTORKY:
Zlatušková Jitka a Lucie
Sál kulturního domu se opět zaplnil do posledního místečka a 280 diváků s nadšením shledlo více než petihodinový program. Setkání se zúčastnila také p. Helena Klasnová, předsedkyně republikového výboru STP z Prahy. Holandští přátelé si s pečlivostí připravili pestrý program, do kterého zařadili i české skladby. Na závěr jejich vystoupení si zahráli spolu s českými heligonkáři známou českou polku Škoda lásky.
Po přestávce se akordeonisté přidali k publiku a všichni s nadšením očekávali nástup heligonkářů. Jako první opět vystoupil nejstarší účinkující p. Ludvík Štěpán z Dačic (93 let). Bohužel p. Kouba (90 let) z Ledenic se letošního setkání již nedožil. Po vystoupení byli účinkující odměněni bouřlivým potleskem. Organizátoři připravili jak pro účinkující, tak pro diváky občerstvení a bohatou tombolu. Akci pořádali členové výboru MO STP ve Studené za podpory obecních úřadů Studená a Jilem. Chtěli bychom touto cestou srdečně poděkovat všem členům výboru MO STP, všem ostatním organizátorům, obecním úřadům a 101 sponzorům. Poděkování patří samozřejmě také zvukařům, všem účinkujícím, Jitce a Lucii Zlatuškovým za vtipné moderování této akce a divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru.

Pro zobrazení fotografií klikněte na "Celý článek".


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama