Vítáme Vás na stránkách neziskové organizace:
SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.

Září 2013

Výlet - podzim 2013

26. září 2013 v 20:59 | JR |  rok 2013
Výlet - Vranovská přehrada, zámek Vranov, Znojmo
25.9.2013 se plný autobus natěšených turistů - 45 důchodců - pod vedením Mgr. Jindřicha Kejvala rozjel v 6:00 ráno směrem na Moravu. První zastávkou ( kromě benzinové stanice v Jemnici) byla Vranovská přehrada, kde jsme absolvovali jízdu parníkem. Počasí nám celkem přálo. Loď byla k dispozici pouze pro naši výpravu, takže místa bylo dost a každý si mohl vybrat, jestli se bude dívat skrz sklo, nebo půjde nahoru na čerstvý (i když chladný) vzduch.
Osud Titanicu se neopakoval, tak jsme se po úspěšném vylodění vydali na Vranovský zámek. Jelikož je již konec letošní sezóny, byli jsme na zámku téměř sami, takže jsme si prohlídku zámku užili v klidu.
Z Vranova jsme se vydali do moravského města Znojmo, kde jsme začali prohlídkou Horního náměstí, poté jsme si prohlédli Kostel sv. Mikuláše a blízkou vyhlídku, odkud jsme viděli znojemskou přehradu, Rotundu sv. Kateřiny (která je v rekonstrukci), Loucký klášter, železniční most a další městské dominanty. Vrátili jsme se na náměstí, kde byl vyhlášen rozchod. Nikdo se neztratil, nikdo nezlobil, tak jsme se v podvečer vrátili v pořádku do Studené.
Pro zobrazení fotografií klikněte na "celý článek" .

Gmünd - plavání 18.9.2013

18. září 2013 v 19:11 | JR |  rok 2013

18.9.2013 jsme se opět vypravili na plavání do rakouského města Gmünd.Přestože bylo uplakané počasí, vrátili jsme se domů velice spokojeni a už dnes se těšíme, až pojedeme znovu - snad.
Pro zobrazení fotografií klikněte na " celý článek" .

Bramborové posezení 2013

12. září 2013 v 13:54 | JR |  rok 2013
10.9.2013 jsme se sešli před 14 hodinou v hospodě U Šebestů na bramborovém posezení, které bylo tentokrát obzvlášť slavnostní. K dobré pohodě na tomto tanečku hrála kapela Tondy Bureše, se kterou jako host vystoupil Pepa Nauš, známý ze Šlágru.
Jako pohoštění byly podávány vařené brambory na loupačku s mlékem, členky výboru upekly řezy.
Účast byla i tentokrát veliká.
Pro zobrazení fotografií klikněte na "celý článek" .

Valtínov, Č.Rudolec a bizoni

12. září 2013 v 13:29 | JR |  rok 2013
6.9.2013 jsme se v hojném počtu ( 35 lidí ) vypravili 10 osobními automobily na výlet na rozhlednu U Jakuba do Valtínova. Pohodlným schodištěm vedoucím po vnitřním obvodu stavby jsme vystoupali na vyhlídkovou plošinu ve výšce 33,3m. Stavba připomíná svým ojedinělým tvarem tužku. Stožár s výškou 40,7m je druhou nejvyšší dřevěnou stavbou tohoto typu v České republice.
Z rozhledny U Jakuba jsme se vydali do Českého Rudolce, kde jsme měli možnost si prohlédnout zámek, který měl pohnutou minulost a vystřídalo se zde mnoho majitelů. Dnes tento zámek - který kdysi připomínal slavnou Hlubokou - je v žalostném stavu a snad prochází rekonstrukcí. Někteří odvážlivci se vydali (na vlastní nebezpečí) až na věž. Po adrenalinovém zážitku jsme se uklidnili v sousední restauraci.
Z Českého Rudolce jsme vyjeli za bizony na bizonní farmu do Rožnova. Škoda, že bizoni byli tak daleko a vůbec se jim nechtělo ukazovat se.
K příjemné tečce za pěkně stráveným odpolednem patřilo posezení v restauraci na mostě v Markvarci.
Pro zobrazení fotografií klikněte na "celý článek" .