Vítáme Vás na stránkách neziskové organizace:
SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.

Říjen 2013

Buchtování III - 2013

15. října 2013 v 21:06 | JR |  rok 2013


12. 10. 2013 se v Jilmu sešli příznivci sladkého a slaného pečiva, dobré hudby a veselé zábavy. Místní organizace svazu tělesně postižených Studená, uspořádala v kulturním domě v Jilmu 3. ročník soutěžního klání v buchtování. Samotné akci předcházelo plno plánování, shánění sponzorů, cen a ostatní práce. Nosným prvkem byli jako vždycky tři sloupy našeho svazu - předsedkyně p.Tyslpretová Marie, místopředsedkyně p. Slusariucová Jarmila a hospodářka p. Hameršmídová Jana. Aby se vše podařilo dobře zvládnout, pomáhali jim i ostatní členové výboru MO STP.
Do soutěže se mohl zapojit každý s dobře upečenou kynutou buchtou na slano či na sladko. Soutěž hodnotila 7 členná porota pod vedením hlavního porotce ing. Davida Fogla. 4 členy poroty nominoval výbor místní organizace a zbývající 3 členové poroty byli vylosováni z řad diváků. I když letos o soutěžení ze strany občanů nebyl tak velký zájem, hodnotila porota výrobky zodpovědně.
V době, kdy porota ochutnávala a hodnotila výrobky, přítomní diváci s nadšením sledovali bohatý program. Jako první se předvedl Jakub Šára, který se ukázal coby šikovný žonglér. Jako další vystopila Martínkovská poupata, batelovské Panenky ze šantánu a baletky z Mrákotína. Mezi tím, co se na parketu střídali vystupující, cukrářka p. Šárka Křížková, pracovnice dačické pekárny, předváděla výrobu různých ozdobných prvků na dorty.
Celou tuto akci moderovala p. Jarmila Slusariucová a k tanci a poslechu hrála malá kapela Jaroslava Hůlky z Nové Včelnice.
Po vyhodnocení výrobků porotou, byly předány vítězům 3 ceny ve sladké a 3 ceny ve slané kategorii a opět 4. cena útěchy a cena za originalitu. To nejlepší bylo ale nakonec, kdy mohli všichni zúčastnění ochutnat soutěžních výrobků.
Chtěli bychom touto cestou srdečně poděkovat Všem členům výboru MO STP, všem ostatním organizátorům, obcím Studená a Jilem a 24 sponzorům, bez kterých by se tato akce neuskutečnila. A poděkování patří samozřejmě také porotě, soutěžícím, zvukařovi, kameramanovi, fotografovi, všem účinkujícím, moderátorce a divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Věříme že se letošní podujetí všem návštěvníkům opravdu líbilo a že strávili v kulturním sále jilemské hospůdky hezké odpoledne.
Kdo má zájem o prohlédnutí videa z "Buchtování", může použít adresu :
http://youtu.be/6zHhf3D6fQs

Pro zobrazení fotografií klikněte na "celý článek" .

Vycházka-Komorník-4.10.2013

14. října 2013 v 9:58 | JR |  rok 2013
Už jednou, kvůli špatnému počasí odložená vycházka členů STP ze Studené, se konala v pátek 4.10.2013 v odpoledních hodinách. Ze Studené do Strmilova jsme jeli linkovým autobusem, kde se k nám připojiliy i členky ze Strmilova. 22 pěších se vydalo po pravém břehu rybníka Komorník na podzimní procházku zadumanou krajinou.Po předchozím dešti bylo všude mokro, přesto se našim hostitelům - manželům Doležalovým - podařilo rozdělat u jejich chaty ohýnek, na němž si příchozí "čundráci" mohli opéct přinesené špekáčky. Komu byla zima, mohl se ohřát v příjemně vytopené chatě, kde bylo připraveno tekuté občerstvení. Pivo, limo, či minerálka zahnala žízeň po uzeninové mňamce, zavonělo kafíčko a po příjemném popovídání si, se celá skupina vydala na autobus do Kunžaku. Přes uplakané a větrné počasíse tato podzimní procházka vydařila.Lidé se společně prošli na čerstvém vzduchu a vrátili se domů plni nezapomenutelných dojmů z příjemně stráveného času.
Poděkování tudíž patří nejen pořadatelům z výboru STP, ale hlavně milým a ochotným hostitelům na soukromé chatě, kteří se přičinili o zdárný průběh této akce!