Vítáme Vás na stránkách neziskové organizace:
SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.

Květen 2014

Májové posezení 2014

22. května 2014 v 8:30 | JR |  rok 2014
21.5.2014 jsme se opět sešli v hospodě u Šebestů na tradičním tanečku. Zúčastnili se i hosté z Dačic a z Kunžaku. K poslechu a k tanci hráli tentokrát HAVRANI ze Žirovnice. Mlsky napekly členky svazu ze Strmilova.
Pro zobrazení fotografií klikněte na " celý článek" .

Jarní dámská jízda 2014

19. května 2014 v 14:45 | JR |  rok 2014
17.5.2014 se dvě čtyřčlenné posádky vozidel ze Studené společně s členkami ze Strmilova zúčastnily akce Jarní dámská jízda roku 2014, kterou pro nás skvěle naplánovala a obětavě připravila paní Hana. A měla s tím jistě spoustu starostí. Tentokrát jsme se dostaly až do Nových Hradů. Cestou tam i zpět jsme plnily různé úkoly. Po čtvrté hodině odpoledne jsme se všechny sešly v hotelu Komorník ve Strmilově, kde jsme se dozvěděly, jak která posádka dopadla. I když, zvítězily jsme všechny!!! Nad rozmary počasí - celý den pěkně pršelo.
Již se těšíme na příští ročník a doufáme, že nám tentokrát bude sluníčko pěkně svítit.
Pro zobrazení fotografií klikněte na "celý článek".

Výlet - Hrubá Skála 13.5.2014

19. května 2014 v 14:23 | JR |  rok 2014
13.5.2014 v časných ranních hodinách jsme vyrazili na jarní autobusový výlet, který jako vždy naplánoval Mgr. Jindřich Kejval. Nálada v téměř plném autobusu byla skvělá, počasí nám též docela přálo. Zmokli jsme jen trochu, a to na zpáteční cestě.Vyjeli jsme směrem na Jihlavu, Kolín, kolem Jičína až na Hrubou Skálu.
Zámek Hrubá Skála se pne na skupině skalních věží, nacházejících se šest kilometrů na jihovýchod od města Turnov. Skaliska, sahající až do výšky šedesáti metrů, najdete nad údolím říčky Libuňky, ležící v krajině mezi hradem Trosky a hradem Valdštejn.
Na zámku Hrubá Skála se na mohutných pískovcových skaliscích můžete oddat romantice a třeba si dopřát takřka pohádkovou svatbu se specialitami z šestnáctého až osmnáctého století.
Zámek Hrubá Skála si možná pamatujete z pohádky Princ Bajaja, která se zde natáčela.
Z Hrubé Skály jsme se celkem příjemnou procházkou přesunuli na hrad Valdštejn, kde nás přivítal sympatický pan kastelán, který nás ochotně provedl hradem a i nám zarecitoval a přidal pár pikantností ze života zdejší šlechty.
Z Valdštejna jsme pokračovali do Turnova- brány Českého ráje. Tady jsme měli rozchod na oběd, kdo měl zájem, mohl navštívit Muzeum Českého ráje, nebo Muzeum drahých kamenů.
Cestou domů jsme měli ještě zastávku v Poděbradech - významných lázních, které se specializovaly na léčbu nemocí srdce a oběhového ústrojí. Zde jsme prošli lázeňský park a kdo vydržel na dešti, mohl dojít až k vile, kde se natáčí Růžová zahrada.
Domů jsme se vrátily po 20:30, všichni v pořádku a bohatší o pěkné zážitky, které nám ani počasí nezkazilo.


Pro zobrazení fotografií klikněte na "celý článek".

Cvičení ve Strmilově 2014

9. května 2014 v 13:47 | JR |  rok 2014
I v letošním roce se ženy ze Strmilova zapojily do lekcí jógy a pilates.
Pro zobrazení fotografií klikněte na " celý článek ".

Věnováno lázeňským zaměstnancům v Bechyni

8. května 2014 v 15:46 | V. Štěpán, JR
ŠÉFKA
Pro zobrazení básně klikněte na "celý článek".

Verše pro ženy

8. května 2014 v 15:06 | V. Štěpán, JR
Verše pro ženy
Pro zobrazení básně klikněte na "celý článek".

Úvod

8. května 2014 v 14:51 | JR
Dostala jsem souhlas s uveřejněním ukázek z tvorby našeho člena - pana Václava Štěpána.
Věřím, že si každý najde to, co se mu bude líbit.