Vítáme Vás na stránkách neziskové organizace:
SVAZ TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH - místní organizace, Studená.

Výlet 6.9.2018 - Terčino údolí, Nové Hrady

13. září 2018 v 19:20 | JR, AK,foto Eva |  rok 2018
6.9.2018 - výlet do Nových Hradů a Terčina údolí.
Vyjeli jsme v 7 hodin ze Studené se zastávkou ve Strmilově. Průvodcem byl pan Miroslav Sommer. I když to byl nováček v průvodcování a nevyhnul se začátečnickým chybám, vše dobře dopadlo a pan Mirek se osvědčil.
V Nových Hradech jsme se prvně vydali do Terčina údolí. Po ránu bylo ještě všude mokro... Asi po kilometru jsme došli kolem Hamru k Lázničkám. Objekt je využíván jako penzion s restaurací.
Přešli jsme říčku Horní Stropnici a po dalších 500 metrech jsme byli u cíle - u umělého Terčina vodopádu. Cestou jsme ještě minuli zříceninu Modrého domu a prošli skalisky, kde je Stropnice trochu dravější.
Dál jsme šli - každý dle svých možností - ke gotické tvrzi Cukštejn, která je v soukromém vlastnictví, odtud k památnému dubu a zpět k autobusu.
Následoval přejezd do Nových Hradů, oběd a prohlídka hradu.
Ve 14:30 jsme jeli k dalšímu naplánovanému cíli - Kostel v Římově. Zde nás již očekával pan farář z Českých Budějovic, který nám podal výklad o Loretě a jejím vzniku. Kolem Lorety je ambit s bohatou výmalbou a dvěma oltáři. Zde končí římovská Pašijová cesta.
Ještě následovalo příjemné posezení při odpolední kávě a cesta domů.
Počasí bylo krásné a takový byl i celý zájezd.
Anna Kolmanová

Pro zobrazení fotografií klikněte na ,,celý článek". 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama